HuśBox 4 – paczka modów

Na tej stronie znajdziesz wszystkie informacje potrzebne do zainstalowania paczki modów używanych w serii Huśka “Minecraft SOLO 4″.

Zalety paczki

-Prosta instalacja – dosłownie kilka kliknięć
-Nie trzeba kopiować swoich save’ów ze zwykłej wersji minecrafta. Paczka modów instaluje się w osobnym folderze.
-Możliwe jest równoległe używanie wersji zwykłej i zmodowanej bez potrzeby przenoszenia plików. Wystarczy wybrać odpowiedni profil w launcherze.

Którą wersję paczki mam wybrać?

Paczka “HuśBox 4″ dostępna jest w dwóch wersjach. Wersja dla standardowego launchera po zainstalowaniu jest dostępna w zwykłym launcherze jako osobny profil. Druga korzysta z launchera Technic Launcher, który instaluje się poza folderem zwykłego minecrafta. Technic launcher ma tę zaletę, że sam powiadamia o aktualizacjach paczki.

Jeśli nie chcesz instalować dodatkowego launchera skorzystaj z paczki dla tego standardowego. Jeśli jednak zależy ci na tym, aby paczka została zainstalowana w innym folderze niż .minecraft odizolowana od standardowej wersji oraz chcesz być powiadamiany o aktualizacjach od razu, gdy się pojawią, sugerowanym wyborem jest skorzystanie z Technic Launchera. Gracze non-premium zmuszeni są do korzystania z paczki dla standardowego minecrafta.

Paczka pod Technic Launcher

Technic Launcher można ściągnąć z platformy Technic: www.technicpack.net/download.
Do działania wymagane jest konto premium. Po zalogowaniu do launchera wyszukujemy paczkę wpisując do pola wyszukiwania frazę “Husbox”. Pełna nazwa paczki, która wyświetli się w wynikach wyszukiwania to “HusBox4″. Poradnik dotyczący instalacji paczki “Modne Obcasy” pod Technic Launcherem możecie znaleźć tutaj. Instalacja dla HuśBox’a jest analogiczna.

Standardowy launcher – wersja windows

Instalator dla Windows: HusBox4.exe. Wystarczy ściągnąć i uruchomić. Współpracuje ze standardowym launcherem oraz launcherami NON-PREMIUM.

Standardowy launcher – wersja linux

Aby zainstalować paczkę w systemie linux wystarczy, że uruchomisz terminal i wkleisz do niego poniższe instrukcje. Paczka zostanie ściągnięta i zainstalowana automatycznie, na końcu tego procesu powinieneś otrzymać komunikat o pomyślnym zapisaniu profilu.

wget http://wrim.pl/dl/obcasy/HusBox4.exe -O HusBox4.zip
unzip -qo HusBox4.zip -d ~/.minecraft
java -jar ~/.minecraft/updateProfiles.jar
rm HusBox4.zip

Standardowy launcher – wersja Mac OS

W systemie Mac OS powinny zadziałać podobne polecenia, jak na linuxie. Niestety nie mam możliwości przetestować poniższych komend, zatem nie daję gwarancji, że uruchomienie poniższych komend da pożądany efekt. Jeśli ktoś próbował instalować paczkę na MACu niech da znać czy się powiodło.

wget http://wrim.pl/obcasy/HusBox4.exe -O HusBox4.zip
unzip -qo HusBox4.zip -d ~/Library/Application\ Support/minecraft
java -jar ~/Library/Application\ Support/minecraft/updateProfiles.jar
rm HusBox4.zip

Najczęstsze pytania

Technic launcher? Co to jest?

Technic launcher to wygodna i bezpieczna platforma do zarządzania paczkami modów do minecrafta. Dzięki niemu można zainstalować dowolną paczkę i nie martwić się o to, czy nie zepsuje to nam zwykłego maincrafta. Wszystkie paczki są instalowane w oddzielnych lokalizacjach oraz na bieżąco aktualizowane.

Jaka wersja javy jest potrzebna?

Podczas testów nie udało mi się odpalić paczki korzystając z javy 7. Wersja 8 jest zatem wymagana. Ponadto mocno zalecana jest wersja 64-bitowa, ponieważ korzystając z wersji 32-bitowej prawie na pewno zabraknie pamięci.

Czy powinienem zrobić kopię zapasową zwykłego minecrafta przed instalacją paczki?

Nie ma takiej potrzeby. Technic launcher jest instalowany w osobnym folderze odizolowanym od zwykłego minecrafta. Paczka na standardowy launcher również instaluje się w osobnym folderze (w podfolderze minecrafta), korzysta ona jednak z zasobów zwykłego minecrafta. Można ją wybrać jako osobny profil po zalogowaniu do launchera.

Czy paczka działa na minecraft non-premium?

Instalator dla standardowej wersji minecrafta współpracuje zarówno z oficjalnym launcherem premium jak i launcherami non-premium takimi jak SKlauncher czy Shiginima Launcher (dawniej KeiNett). Paczka pod Technic Launchera dostępna jest jedynie dla użytkowników premium.

2 Comments

  1. OSKAR Czerwiec 5, 2016 7:04 pm  Odpowiedz

    przepraszam ale huśbox pujdzie mi na non premium???

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *